Сучасні трансформаційні процеси, які відбуваються в світовій економіці, вплив повномасштабного вторгнення військ РФ на територію суверенної держави, інтеграція України у європейський простір, вимагають удосконалення вітчизняної податкової системи відповідно до викликів сьогодення.

В світі існує досить значне різноманіття у підходах до формування податкових систем, розробки та реалізації державою податкової політики. Більшість країн світу вже мають сталу систему оподаткування, яка не зазнає суттєвих змін протягом тривалого періоду часу. В цих країнах не відбувається частих та глобальних змін в податковій політиці: корегування податкового законодавства можливе в них тільки як необхідність реагування на суттєві зміни в тенденції розвитку загальносвітової економіки, або на зміни в фінансовій стратегії чи тактиці країни.

В умовах пошуку шляхів реформування податкової системи України у напрямку збалансування інтересів держави та суб’єктів господарювання в процесі адміністрування податків особливо актуальним є засвоєння здобувачами вищої освіти передового досвіду зарубіжних країн у сфері розробки та реалізації податкової політики.

Метою вивчення дисципліни «Оподаткування в зарубіжних країнах» є формування у студентів теоретичних знань та набуття практичних навичок щодо адміністрування податків та зборів у економічно розвинених країнах світу.

Предметом вивчення дисципліни є сукупність теоретико-правових положень щодо адміністрування податків і зборів, а також особливостей побудови й функціонування податкових систем окремих федеративних та унітарних держав світу.

Завданням вивчення дисципліни «Оподаткування в зарубіжних країнах» є посилення аналітичної підготовки майбутніх фахівців шляхом опанування концептуальних засад оподаткування в країнах з розвиненою економікою в контексті запровадження їх досвіду у вітчизняну практику.